Wiadomości

 • Koalicja Tokarz-Garbacz chce rządzić w mieście. "To rada będzie decydować o kierunkach działania burmistrza. Czekają nas zmiany"
  2024-04-23
  Radny-elekt i były kandydat na burmistrza Nowego Targu Maciej Tokarz wygłosił w internecie "małe exposé". Podkreślił w nim, że to rada miasta jest powołana do kreowania polityki miejskiej. - Do tej pory wyglądało to zgoła inaczej, bo prawie wszystkie decyzje należały do pana burmistrza i były przez radę miasta biernie akceptowane, jednak ustrojowy porządek jest inny i czekają nas zmiany w funkcjonowaniu magistratu i rady - dodał.
 • Hokej: "Szarotki" mają nowego trenera!
  2024-04-23
  Zaskoczenia nie było. O tym szkoleniowcu głośno było na portalu hokej.net od pewnego czasu . Przewidywania dziennikarzy sprawdziły się co do joty.
 • To nie koniec sporu w sprawie skrzyżowania na Grelu. "Będzie głośno" - zapowiada Paweł Leja
  2024-04-23
  NOWY TARG. Ze skrzyżowania ulic Grel i Św. Anny zniknęła konstrukcja z taczkami i tablicami nawołującymi burmistrza do podjęcia prób przebudowy tego odcinka. - Uznaliśmy, że nasza dotychczasowa akcja nie ma sensu. Mieszkańcy tak zdecydowali, że znowu wygrał Grzegorz Watycha. Zobaczymy co zrobi Rada Miasta, w której teraz ma większość opozycja. Mamy w zanadrzu inny plan - zapowiada Paweł Leja.
 • Zakopianką pod prąd! Niebezpieczna sytuacja w Chabówce (video)
  2024-04-23
  Do niecodziennej sytuacji doszło dziś przed południem na zakopiance w Chabówce. Nasz czytelnik był świadkiem, jak samochód marki Mercedes jechał dwupasmówką pod prąd.
 • Galeria Nowotarska, Twoje miejsce w sercu miasta (art. sponsorowany)
  2024-04-23
  Galeria Nowotarska Buy&Fly już od prawie 15 lat jest ulubionym miejscem zakupów mieszkańców Nowego Targu i okolic. Przez te wszystkie lata Galeria kilkakrotnie przechodziła zmiany, jedne sklepy znikały, w ich miejsce pojawiały się nowe. Podobna sytuacja ma miejsce obecnie. Część sklepów zakończyła swoją obecność przy ulicy Królowej Jadwigi, ale w to miejsce pojawiają się nowe, atrakcyjne marki.
 • Nielegalni pracownicy ukryci w pojemnikach na mięso
  2024-04-23
  Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem przeprowadzili kontrolę legalności zatrudnienia w jednym z przedsiębiorstw zajmujących się przetwórstwem mięsnym.
 • Sala gotowa
  2024-04-23
  Zakończyła się budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Spytkowicach.
 • Dla dobra dziecka czy w zgodzie z przepisami?
  2024-04-23
  Już po raz trzeci, tym razem w Zębie, spotkali się dyrektorzy placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzinnych domów dziecka. Hasłem przewodnim III Konferencji Dyrektorów Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych i Rodzinnych Domów Dziecka, było pytanie: „Dla dobra dziecka czy w zgodzie z przepisami?”, na które próbowano znaleźć odpowiedź podczas konferencji. W dyskusji wzięła udział I wicewojewoda małopolska Elżbieta Achinger.
 • Ogromny dramat w znanej góralskiej rodzinie. Oszuści zabrali im wszystkie pieniądze
  2024-04-23
  Pochodzący z Podhala Anna i Kazimierz Lassakowie, którzy w Krakowie prowadzą zespół góralski Hamernik, stracili oszczędności, które gromadzili od 25 lat. Oszuści wyczyścili im konto z pieniędzy i zaciągnęli na nich pożyczki na ok. 90 tysięcy złotych.
 • Dzień dobry Nowy Targ, Drodzy Mieszkańcy! (art. sponsorowany)
  2024-04-23
  Dziękuję każdemu z Was za zaufanie jakim mnie obdarzyliście oddając na mnie swój cenny głos. Wasze wsparcie i przekonanie o tym, że wspólnie możemy więcej, to dla mnie ogromne wyróżnienie i niezwykła motywacja do dalszej pracy.
 • Komendant straży miejskiej parkuje na zakazie ruchu
  2024-04-23
  ZAKOPANE. Nasz czytelnik podesłał nam zdjęcia, na których uwidocznił prywatny samochód komendanta zakopiańskiej Straży Miejskiej, zaparkowany przy dworcu autobusów, w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz ruchu i zatrzymywania się. - Mam identyfikator i zezwolenie, choć tym razem nie umieściłem go za szybą - tłumaczy Marek Trzaskoś.
 • Nowy burmistrz Zakopanego rezygnuje z "Sylwestra Marzeń"
  2024-04-23
  Wszystko wskazuje na to, że w tym roku nie będzie w Zakopanem telewizyjnej imprezy "Sylwester Marzeń", na której występują rokrocznie największe gwiazdy disco polo oraz znani polscy i zagraniczni artyści. Nowo wybrany burmistrz miasta zapowiedział poprawę wizerunku Zakopanego i rezygnację z masowego koncertu, który przyciągał 31 grudnia pod Tatry dziesiątki tysięcy turystów, ale był koszmarem dla mieszkańców.
 • Nocny pożar bacówki pod Turbaczem (video)
  2024-04-23
  WAKSMUND. Przed północą, pod Turbaczem, wybuchł pożar w bacówce wykorzystywanej jako domek letniskowy.
 • Maciej Tokarz po przegranych wyborach. "Nie martwcie się, naszych 11 radnych gwarantuje, że dotychczasowy marazm zostanie przełamany"
  2024-04-22
  Maciej Tokarz, który przegrał z Grzegorzem Watychą wybory na burmistrza Nowego Targu, pogratulował zwycięstwa konkurentowi, ale zapowiedział też dalszą działalność. "Nie martwcie się, naszych 11 radnych gwarantuje, że dotychczasowy marazm zostanie przełamany" - napisał w mediach społecznościowych do swoich zwolenników.
 • Tomasz Rajca dziękuje, Andrzej Dziwisz się żegna
  2024-04-22
  - Wyniki wyborów należy szanować, a nadchodzące zmiany traktować z optymizmem i wiarą w to, że będą szły w dobrym kierunku dla całej społeczności Gminy Raba Wyżna - napisał w mediach społecznościowych ustępujący wójt Andrzej Dziwisz. Podziękowania opublikował też jego następca.
 • W Tatrach zginął 34-letni ratownik górski
  2024-04-22
  Wczoraj policja podała informację o śmierci 34-letniego mężczyzny w rejonie Świnickiej Przełęczy, którego przysypała lawina. Dziś Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało, że ofiara to młody ratownik górski.
 • Zmarł znany rabczański przedsiębiorca
  2024-04-22
  Nie żyje Jan Luberda, założyciel Blachotrapezu, znany w całej Polsce producent pokryć dachowych. Miał 79 lat.
 • Wiatr zmian na Podhalu. Obecny układ traci władzę w Zakopanem, w wielu gminach mieszkańcy pokazali kandydatom czerwone kartki
  2024-04-22
  Druga tura przyniosła wiele zmian we władzach samorządowych naszego regionu. Najbardziej spektakularna jest porażka obecnej władzy w Zakopanem i układu związanego z burmistrzem Leszkiem Dorulą. Ale czerwone karki zobaczyli też wójtowie Raby Wyżnej, Krościenka i burmistrz Szczawnicy. Tu doszło do radykalnych zmian.
 • 7 kilogramów narkotyków w rękach policji. Policjanci z Rabki-Zdroju zlikwidowali hodowlę marihuany
  2024-04-22
  -> Na 3 miesiące aresztował Sąd Rejonowy w Nowym Targu 45-letniego mieszkańca Rabki Zdroju-za przestępstwa narkotykowe. Mężczyzna został zatrzymany we wtorek, na terenie powiatu suskiego przez policjantów z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju.

  -> Funkcjonariusze zabezpieczyli sadzonki konopi i ponad 7 kilogramów marihuany oraz 300 tysięcy złotych w gotówce.

  -> Podejrzanemu za uprawę, wytwarzanie i wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających, grozi kara pozbawienia wolności od 3 nawet do 20 lat.
 • W Zakopanem i okolicach cały czas pada śnieg (zdjęcia)
  2024-04-22
  Zima nie odpuszcza tej wiosny. Śnieg pada nie tylko w Tatrach, ale biało zrobiło się w podtatrzańskich miejscowościach. Nawet 10 cm spadło na Gubałówce i w okolicznych miejscowościach. Ciężkiego i mokrego śniegu cały czas przybywa.