Wiadomości

 • Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o bankowaniu w Nowym Targu (art. sponsorowany)
  2024-07-23
  Trwające wakacje i zbliżająca się powoli jesień to doskonały czas na realizację planów. Wycieczka, drobny remont, a może komputer, który przyda się uczniom wracającym do szkoły? Na te i inne finansowe potrzeby rozwiązaniem jest oferta VeloBanku. Ten czeka na klientów w Nowym Targu przy ulicy Szaflarskiej 7.
 • Ruszyła pielgrzymka góralska na Jasną Górę (zdjęcia i video)
  2024-07-23
  Z kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu oraz z Bachledówki wyruszyło dziś do Częstochowy kilkuset pielgrzymów biorących udział w 43. Pieszej Pielgrzymce Góralskiej na Jasną Górę. W środę dołączą do nich pielgrzymki z grup rabczańskiej i orawskiej. Po tygodniowej wędrówce planują oni wspólnie wejść na Jasną Górę 31 lipca.
 • Krzysztof Łapsa: Rozchodzimy się w przyjaźni, liczę na dalszą współpracę
  2024-07-23
  NOWY TARG. W trakcie poniedziałkowej sesji oficjalnie pożegnano i podziękowano za pracę dotychczasowym dyrektorom MCSiR oraz MCK. Wystąpienie Krzysztofa Łapsy, który przyjął propozycję objęcia stanowiska zastępcy wójta Gminy Nowy Targ, było podsumowaniem jego ponad 6 lat pracy.
 • Niecały miesiąc pozostał do rozpoczęcia 55. Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem (zdjęcia)
  2024-07-23
  Na scenie zobaczymy zespoły z Polski, ale także bardziej barwne z Meksyku, Indonezji, czy Hiszpanii. - Jest to unikatowe wydarzenie w skali świata - zaprasza na festiwal do Zakopanego Łukasz Filipowicz, burmistrz Zakopanego.
 • Magda Gessler nie pomogła. Zamyka się restauracja w Nowym Targu znana z Kuchennych Rewolucji. "Walczyliśmy ile mogliśmy"
  2024-07-23
  NOWY TARG. Wraz z końcem lipca zamyka się nowotarska restauracja, która brała udział w Kuchennych rewolucjach – "Rumiane i pieczyste. Szynk”. Zapytaliśmy właścicieli - obaj mają na imię Kamil - o przyczyny takiej decyzji. Lokal mierzył się z problemami finansowymi i znikomym zainteresowaniem ze strony klientów.
 • Groźny wypadek na zakopiance. Samochód uderzył w śmieciarkę
  2024-07-23
  Do wypadku doszło po godz. 14 na wysokości stacji kolejowej w Poroninie. Jedna osoba jest poszkodowana.
 • Oświadczenie policji w sprawie napadu na 19-latkę w Nowym Targu. "Policja nie może iść na skróty, choć tego domaga się opinia publiczna"
  2024-07-23
  Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (13/14 lipca) na ścieżce w rejonie LaPlaya w Nowym Targu. Młoda nowotarżanka została napadnięta, przewrócona na ziemię i duszona. Kilkanaście godzin później 19-latka złożyła zawiadomienie, a w środę mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzuty.
 • Na drodze do Morskiego Oka rozpoczęto testy autobusu elektrycznego
  2024-07-23
  BUKOWINA TATRZAŃSKA. Na drodze do Morskiego Oka można zobaczyć elektryczny autobus klasy mini, wykonany na bazie Mercedesa E-Sprintera, przystosowany do przewozu osób z niepełnosprawnych. "Pojazd jest całkowicie bezemisyjny, posiada system hamowania rekuperacyjnego, co w przypadku tej trasy, a szczególnie etapu zjazdu, jest kluczowe i pozwala na wydłużenie cyklu użytkowania pojazdu na jednym ładowaniu" - informuje TPN.
 • Kradzieże sklepowe plagą w Zakopanem
  2024-07-23
  Niemal każdego dnia tatrzańscy policjanci przyjmują zgłoszenia o kradzieżach w sklepach. Najczęściej kradzione są łatwe do odsprzedania niewielkie gabarytowo i cenne przedmioty, ale i w dużej mierze kradziony jest alkohol.
 • Gmina buduje salę gimnastyczną
  2024-07-23
  Wójt gminy Kościelisko Roman Krupa poinformował, że gmina ma już pozwolenie na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej im. Kurierów Tatrzańskich w Dzianiszu.
 • Były burmistrz z nową pracą. Będzie... zastępcą wójta
  2024-07-23
  Były burmistrz Szczawnicy Grzegorz Niezgoda, choć wygrał konkurs na stanowisko kierownika Zakładu Gospodarki Komunalnej w Krościenku, długo nie zagrzał tu miejsca. Właśnie poinformował o swojej nowej pracy.
 • Gratulacje dla piłkarzy NKP za awans. 100 tys. zł z budżetu Miasta na wsparcie drużyny
  2024-07-23
  NOWY TARG. - Ten sukces to nie moja zasługa, ale trenera Tomasza Kuźmy, kapitana I drużyny Macieja Styrczyli i Tomasza Niegodzińskiego - mówił prezes Nowotarskiego Klubu Piłkarskiego o awansie drużyny do 1/32 finału Pucharu Polski organizowanego przez PZPN.
 • Książka Andrzeja Finkelstina w odcinkach na Podhale24.pl (cz. XX): "Czarci urok!"
  2024-07-23
  Z urodzenia nowotarżanin, od 30 lat zakopiańczyk. Andrzej Finkelstin (pseudonim artystyczny) napisał książkę, której akcja dzieje się pod koniec lat 80-tych. ub. w. w Nowym Targu, choć nie tylko. "Melina Lenina, czyli o tym jak Wacek odrabiał wojsko w Poroninie" to luźna opowieść o czasach, których wszystko było inne. Kolejne rozdziały co wtorek na Podhale24.pl. Dziś część XX.
 • Najdłuższy warkocz miał 120 cm. W Poroninie wybrali też najpiękniejszy i najbardziej góralski (zdjęcia)
  2024-07-23
  Najdłuższy warkocz miał 120 cm i należał do 8-letniej Mai Lempart z Fałkowic. Emilia Barzyczak z Nowego Targu otrzymała nagrodę na najpiękniejszy warkocz, a Anna Krzeptowska-Michniak z Dzianisza za najbardziej góralski. Konkurs odbył się podczas zakończonego wczoraj Poroniańskiego Lata w Poroninie.
 • Spory i skargi. Radni nie zwalniają tempa we wzajemnym oskarżaniu się o intrygi i niekompetencje
  2024-07-22
  NOWY TARG. Regionalna Izba Obrachunkowa wszczęła postępowanie o unieważnienie podjętej przed miesiącem przez Radę Miasta uchwały dotyczącej trybu pracy nad budżetem. Twórcy uchwały uważają, że to oni mają rację, chcą się bronić przed sądem. RIO decyzję czy uchwała jest nieważna czy nie - wyda za dwa dni, czyli 24 lipca, ale radni chcieli już dziś rozpocząć procedurę skargi na podjętą przez służby prawne decyzję. Czyli mają pewność, że będzie ona dla nich niekorzystna.
 • Wicewojewoda przyjechała z decyzją
  2024-07-22
  W Rabce-Zdroju odbył się dziś briefing prasowy posłanki Weroniki Smarduch oraz I wicewojewody małopolskiej Elżbiety Achinger. Podczas briefingu wicewojewoda przekazała burmistrzowi Rabki-Zdroju Leszkowi Świdrowi decyzję nadzoru budowlanego umożliwiającą przywrócenie do ponownego użytkowania drogi na odcinku ok. 115 mb. Dzięki stabilizacji osuwiska i naprawie nawierzchni mieszkańcy i kierowcy mogą ponownie korzystać z drogi, która została otwarta ponad tydzień temu. W briefingu uczestniczył także radny powiatu nowotarskiego Piotr Wójciak.
 • Poszukiwani w rękach policji
  2024-07-22
  Ośmiu poszukiwanych mężczyzn zatrzymali w weekend nowotarscy policjanci. Sześciu trafiło do zakładu karnego, a dwóch po wykonaniu czynności związanych z ustaleniem miejsca pobytu zostało zwolnionych.
 • Pędził z prędkością 111 km/h przez Biały Dunajec
  2024-07-22
  Wczoraj przed g. 18 policjanci zakopiańskiej drogówki, w rejonie przejścia dla pieszych w Białym Dunajcu, zatrzymali kierowcę audi, który w terenie zabudowanym pędził z prędkością 111 km/h.
 • Kierowca wjechał w dom - był nietrzeźwy
  2024-07-22
  ORAWA. Nowotarska policja podała szczegóły wypadku, do którego doszło w sobotę wieczorem najpierw w Lipnicy Wielkiej, a potem w Lipnicy Małej. Jak ustalili policjanci, najpierw 28-latek kierujący audi w Lipnicy Wielkiej zjechał na przeciwległy pas jezdni i zderzył się z toyotą, po czym pojechał dalej. W Lipnicy Małej stracił panowanie nad autem, zjechał z jezdni, uderzył w ogrodzenie posesji, a następnie w niezamieszkały budynek.
 • Wypadek motocyklowy w Długopolu. 60-latek pod wpływem alkoholu
  2024-07-22
  Do wypadku doszło w niedzielę pod wieczór. 60-letni kierowca motocykla, jadąc w kierunku Wróblówki stracił panowanie nad hondą i uderzył w ogrodzenie posesji. Mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Okazało się, że był nietrzeźwy.

rafting