Wiadomości

 • Droga Krzyżowa ulicami Miasta (zdjęcia)
  2023-03-24
  NOWY TARG. Rzesze nowotarżan uczestniczyły dziś wieczorem w 21. Drodze Krzyżowej ulicami Nowego Targu, zorganizowanej przez oddziały Akcji Katolickiej, działające przy parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Św. Katarzyny.
 • Narciarstwo Wolności Wojciecha Szatkowskiego i koncert Justyny Lasiak (zdjęcia)
  2023-03-24
  ZAKOPANE. Motto przewodnika brzmi “Wolny człowiek, to taki, który w górach idzie swoją drogą - cytował Stephane Brosse Wojciech Szatkowski, pracownik Muzeum Tatrzańskiego i autor przewodnika Narciarstwo Wolności. - Przesłanie tego przewodnika jest takie, żeby się ruszać, żeby te ok. 100 dni w zimie spędzić na nartach, żeby zrobić te 100 wyjść - dodał autor.
 • Agencja Mienia Wojskowego szuka chętnych na działki w Kościelisku
  2023-03-24
  Krakowski oddział regionalny Agencji Mienia Wojskowego rozpoczął poszukiwania dzierżawcy nieruchomości w Kościelisku. Chodzi o "działki z widokiem na Giewont i panoramę Tatr." Aukcja odbędzie się 27 kwietnia. Wysokość wadium to prawie 300 tys. zł.
 • Rozpoczęła się Droga Krzyżowa ulicami Nowego Targu
  2023-03-24
  NOWY TARG. Nabożeństwem w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpoczęła się tradycyjna Droga Krzyżowa ulicami Miasta.
 • Remont ulicy Nadwodniej od poniedziałku część drogi będzie zamknięta
  2023-03-24
  NOWY TARG. Od poniedziałku, 27 marca rozpocząć się ma kolejny etap remontu ul. Nadwodniej. Na odcinku od ul. Kościuszki do budynku I LO im. S. Goszczyńskiego, - droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodowego.
 • Mundurowa szkoła ważnym zapleczem wolontariatu III Igrzysk Europejskich (zdjęcia)
  2023-03-24
  NOWY TARG. Dużymi krokami zbliżają się III Igrzyska Europejskie, których gospodarzem będzie Małopolska. Do obsługi zawodów sportowych w różnych dyscyplinach – podczas zawodów planowanych w Krakowie, Tarnowie, Krynicy-Zdroju, Zakopanem, Nowym Targu, Nowym Sączu, Oświęcimiu, Myślenicach i Krzeszowicach – potrzeba aż 8 tysięcy wolontariuszy. Już wiadomo, że wiadomo, że w pracę wolontariatu Igrzysk mocno włączą się kadeci z Prywatnego LO dla Młodzieży w Nowym Targu.
 • 2. Małopolski Festiwal Balonowy "Odlotowa Małopolska"
  2023-03-24
  Tegoroczny festiwal odbędzie się na przełomie marca i kwietnia na Podhalu. W dniach 31 marca - 2 kwietnia balony startować będą z Nowego Targu, Białki Tatrzańskiej i Niedzicy.
 • Ostatnia szansa, żeby pojeździć na nartach (zdjęcia)
  2023-03-24
  Niedziela 26 marca będzie ostatnim dniem działania stacji narciarskich na Podhalu. Miłośnikom białego szaleństwa pozostanie jedynie Kasprowy Wierch.
 • Zakopiańscy policjanci zatrzymali pięć poszukiwanych osób
  2023-03-24
  ZAKOPANE. "Jest to efekt podejmowanych przez tatrzańskich policjantów działań poszukiwawczych poprzedzonych żmudną pracą w terenie oraz codziennych zadań realizowanych na rzecz bezpieczeństwa w powiecie" - informuje KPP w Zakopanem.
 • Z płyty Rynku znika lodowisko
  2023-03-24
  NOW TARG. Urząd miasta poinformował, że na płycie Rynku trwa demontowanie plenerowego lodowiska. W przyszłym tygodniu mają zostać wywiezione wszystkie elementy konstrukcji obiektu.
 • Rozpoczynają się prace przy zaniedbanym peronie (zdjęcia)
  2023-03-24
  NOWY TARG. W ramach trwających prac na linii kolejowej z Chabówki do Zakopanego - modernizacji doczeka się peron nr 1, przylegający do budynku dworca PKP. Służy on przede wszystkim połączeniom lokalnym.
 • Zakopiańska Wiosna Jazzowa, czyli muzyczna majówka w Zakopanem
  2023-03-24
  Zakopiańska Wiosna Jazzowa już po raz dziewiętnasty zagra dla jazzowych sympatyków - nawiązując do najlepszych jej wzorców, wspaniałej historii i tradycji. Przed nami prolog i dwa festiwalowe dni, pełne wyjątkowych artystycznych wrażeń.
 • Zmiana organizacji ruchu na zakopiance
  2023-03-24
  W poniedziałek 27 marca o godzinie 10:00 zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w Gaju na zakopiance w okolicy skrzyżowania z ul. Zadziele.
 • Oferta handlowa na Berekach nieco się rozrasta (zdjęcia)
  2023-03-24
  NOWY TARG. Na osiedlu Bereki powstało miejsce handlowe, gdzie w piątki i soboty można kupić nie tylko żywność oraz rękodzieło - jak zaplanowano, ale także żywe zwierzęta.
 • 2500 zł mandatu za przejażdżkę na hulajnodze elektrycznej po alkoholu
  2023-03-24
  Hulajnogi elektryczne stają się bardzo popularnym środkiem transportu osobistego wśród turystów i mieszkańców Zakopanego. Niestety, korzystają z nich również osoby, które łączą przyjemność jazdy z alkoholem.
 • Traktor przygniótł mężczyznę
  2023-03-23
  Wypadek w Leśnicy, wywracający się traktor przygniótł mężczyznę.
 • Płoną trawy nad Dunajcem
  2023-03-23
  NOWY TARG. Ogień pojawił się na Grelu w rejonie zakola Czarnego Dunajca.
 • Dariusz Latawiec rezygnuje ze stanowiska prezesa MZWiK
  2023-03-23
  NOWY TARG. O swojej decyzji prezes Miejskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji powiadomił burmistrzów oraz Radę Nadzorczą spółki. Rozstanie nastąpić ma na zasadzie porozumienia stron. - Nie rzucę stanowiska, chcę zakończyć jak najwięcej rozpoczętych spraw - deklaruje.
 • Ratują żaby przed rozjechaniem na drodze do Morskiego Oka (zdjęcia)
  2023-03-23
  Ponad 100 żab dziennie przenoszą w wiaderkach wolontariusze, żeby uratować je przed rozjechaniem na ruchliwej drodze na Jaszczurówce w Zakopanem.
 • Chciała zarobić na kryptowalutach - straciła 70 tysięcy złotych
  2023-03-23
  Mieszkanka powiatu tatrzańskiego chciała zarobić na kryptowalutach, ale trafiła na oszustów. Kobieta zainstalowała oprogramowanie, dając im pełen dostęp do swojego telefonu i w ten sposób straciła 70 tysięcy złotych.