Kompleks Narciarski Stajkowa

Stacja narciarska Stajkowa znajduje się w Krościenku-Zawodzie, 400 m od centrum miejscowości.

Do dyspozycji turystów pozostają wyciągi:
- orczykowy, długość 500 m – przeznaczony dla zaawansowanych
- orczykowy, długość 250 m - dla początkujących i średnio zaawansowanych.

Przepustowość wynosi 900 os./godz., natomiast różnica poziomów to 101 m. Znajdujące się tu trasy narciarskie są sztucznie naśnieżane, oświetlone, ratrakowane oraz posiadają nagłośnienie.

Nieopodal wyciągu przybywający tu turyści mogą skorzystać z wielu atrakcji. Należą do nich: wypożyczalnia skuterów śnieżnych i sprzętu narciarskiego, szkoła narciarska, sauna i solarium. Niedaleko znajdują się także liczne sklepy i restauracje oraz przystanek PKS.

Szkoła narciarska uczy dzieci i dorosłych, niezależnie od poziomu ich doświadczenia i umiejętności. Nauki udzielają profesjonalni instruktorzy, dając kursantom niezbędne porady oraz ucząc technik jazdy na nartach.

Program kursu to:
- nauka i doskonalenie podstawowych elementów narciarstwa(skręty równoległe, skręty krótkie, jazda carvingowa),  jazda sportowa (slalom, slalom gigant i slalom carvingowy).

Zatrudnieni w szkole narciarskiej instruktorzy proponują szkolenia indywidualne i grupowe. Kursanci mają prawo przejazdów poza kolejnością. Wypożyczalnia sprzętu narciarskiego proponuje: narty carvingowe (kilkadziesiąt par kompletów) i snowbordy. Sprzęt produkowany jest przez renomowane firmy i przeznaczony zarówno dla dzieci jak i dorosłych o zróżnicowanym doświadczeniu oraz umiejętnościach.

Stacja Narciarska Stajkowa
ul. Karola Wojtyły - Papieża 78
34-450 Krościenko nad Dunajcem
tel.: 018 262 32 56,, kom.: 500 358 688
www.stajkowa.pl

rafting