Wiadomości

 • Radni przeciwni podwyżce. Żądają od prezes nowych pomysłów
  2022-12-07
  Rabczańscy radni sprzeciwili się podwyżce opłat za odbiór śmieci.
 • Zakopane: rozpoczęto budowę sylwestrowej sceny (zdjęcia)
  2022-12-07
  Na Rówień Krupową przyjechał ciężki sprzęt z elementami sceny. Rozpoczęły się przygotowania do Sylwestra Marzeń.
 • Za szybko, na zakazie i pod wpływem alkoholu
  2022-12-07
  KROŚNICA. 43-letni Ukrainiec skody przekroczył dozwoloną prędkość o 24 km/h. Okazało się, że był pod wpływem alkoholu i posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa i wykroczenie odpowie przed sądem.
 • Jachymiak: Proszę, aby poza Redaktorem Rayskim-Pawlikiem, nikt tego nie czytał
  2022-12-07
  FELIETON. - Drodzy Czytelnicy! Dziękuję za otrzymywane dowody sympatii, uznania oraz propozycje tematów do poruszenia. W większości to oczekiwania, że klawiaturą odpluskwię lokalny samorząd z tzw. Naszej Watahy. Co jak wiadomo mogą uczynić jedynie mieszkańcy WK Miasta, w terminie który ustali wóc narodu (zmieniłem pisownię wodza na adekwatniejszą) - pisze Maciej Jachymiak, lekarz, nowotarżanin, były samorządowiec i polityk, kontestator.
 • Sprzedaż węgla w Zakopanem bez kolejek (zdjęcia)
  2022-12-07
  Jak tylko otrzymujemy z Urzędu Miasta listę osób, które uregulowały należność, to na drugi, trzeci dzień te osoby są już umawiane po odbiór - zapewnia Monika Jaźwiec, prezes spółki TESKO, która z ramienia gminy Zakopane zajęła się częścią logistyczną sprzedaży węgla po preferencyjnych warunkach.
 • Pijani kierowcy. Jeden próbował uciekać
  2022-12-07
  Na terenie całej Małopolski policjanci przeprowadzili działania pod kryptonimem „ALKOHOL I NARKOTYKI”, których efektem było ujawnienie 24 kierowców pod wpływem alkoholu. Na terenie powiatu nowotarskiego policjanci przebadali 364 kierujących i 2 z nich prowadziło pojazd pod wpływem alkoholu.
 • Potwierdzają się prognozy. W piątek przyjdzie śnieżyca
  2022-12-07
  W piątek przed południem na Podhalu zacznie mocno sypać śnieg. W ciągu następnych kilkunastu godzin może pojawić się gruba warstwa śniegu.
 • Zatrzymanie 24 cudzoziemców w Chochołowie. To 23 Syryjczyków, w tym 8-letnia dziewczynka
  2022-12-07
  Wczoraj po południu funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali do kontroli w rejonie byłego przejścia granicznego bus marki Citroen, który przekroczył granicę słowacko-polską.
 • Strażacy ćwiczą scenariusz ewakuacji pasażerów kolejki linowej (zdjęcia)
  2022-12-06
  ZAKOPANE. Na terenie Stacji Narciarskiej na Polanie Szymoszkowej zorganizowane zostało szkolenie wysokościowe dla strażaków z jednostek OSP.
 • Ślisko na drogach
  2022-12-06
  Późnym popołudniem i pod wieczór w naszym regionie zaczął padać śnieg. Opady były momentami bardzo intensywne.
 • Otwarcie żłobka po nowym roku
  2022-12-06
  Uruchomienia nowo wybudowanego miejskiego żłobka w Czarnym Dunajcu planowane jest na luty - marzec 2023 r. - poinformował wójt Marcin Ratułowski.
 • "Jeśli chcesz kogoś zapalić, sam musisz płonąć". Wręczenie dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów w Nowym Targu (zdjęcia)
  2022-12-06
  NOWY TARG. - Życzę, żebyście osiągnęli sukces i potrafili być dobrymi ludźmi. Żeby was świat nie pociągnął tym, co łatwe i przyjemne, a - złudne - mówił dziś w auli Państwowej Szkoły Muzycznej starosta nowotarski Krzysztof Faber, podczas uroczystości wręczenia dyplomów tegorocznym stypendystom Prezesa Rady Ministrów z powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego.
 • Zanieczyszczenie potoku w Zakopanem (zdjęcia)
  2022-12-06
  Strażacy pozostawili na potoku przy ul. Strążyskiej specjalną zaporę, która ma zapobiec spływaniu substancji ropopochodnej z nurtem wody.
 • Straż graniczna zatrzymała busa z obokrajowcami
  2022-12-06
  CHOCHOŁOWIE. Jak ustaliliśmy, funkcjonariusze straży granicznej zatrzymali w pobliżu przejścia granicznego busa z 23 obcokrajowcami. Jest podejrzenie, że to nielegalni imigranci.
 • "Słoń" w nowotarskim kinie. Film o homoseksualistach z brawami od publiczności
  2022-12-06
  NOWY TARG. Pochodzący z naszego miasta debiutujący reżyser filmowy Kamil Krawczycki zaprezentował w kinie Tatry na specjalnym pokazie swój film "Słoń", nagrodzony na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Po projekcji odbyło się spotkanie z reżyserem i grającym jedną z głównych ról aktorem Janem Hrynkiewiczem.
 • Na święta i ferie zimowe wrócą pociągi do Zakopanego
  2022-12-06
  Od 22 grudnia do 28 lutego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. planują udostępnienie trasy Kraków – Zakopane przewoźnikom, w celu wznowienia bezpośrednich połączeń kolejowych.
 • Starsza pani ze Szczawnicy oszukana na 88 tysięcy złotych
  2022-12-06
  74-letnia mieszkanka Szczawnicy odebrała telefon od fałszywego policjanta, który poinformował ją o tajnej akcji prowadzonej przeciwko hakerom, którzy włamują się na konta bankowe i kradną pieniądze. Aby ułatwić kobiecie dotarcie do banku oszust zamówił taksówkę w dwie strony. Seniorka przelała wszystkie swoje oszczędności na wskazany rachunek bankowy i straciła ponad 88 tysięcy złotych.
 • Nadchodzi atak zimy
  2022-12-06
  Najnowsze prognozy pokazują, że w weekend na Podhalu zacznie mocno padać śnieg. Opady potrwają kilka dni i mogą być intensywne. Musimy być gotowi na atak zimy.
 • Sztuka jest czynem. Nie kontemplacją - nowe skrzydło Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina uroczyście otwarte (zdjęcia)
  2022-12-06
  NOWY TARG. „Sztuka jest czynem. Nie kontemplacją. Nie trzeba pytać, co z tego będzie - trzeba czynić z całą pasją, a będzie dzieło sztuki” - cytowała w swoim wystąpieniu słowa Stanisława Witkiewicza dyrektorka Państwowej Szkoły Muzycznej, Marta Łapczyńska. W poniedziałkowe popołudnie odbyła się uroczystość otwarcia nowego skrzydła placówki.
 • Nowa Młodzieżowa Rada Miasta Zakopanego zaczęła obrady (zdjęcia)
  2022-12-06
  15 młodych uczniów i uczennic z Zakopiańskich szkół rozpoczęło obrady. Na pierwszym posiedzeniu rada ukonstytuowała się poprzez wybór przewodniczącego, jego zastępcy oraz sekretarza. Na czele młodzieżowej rady stanął Dawid Plewa.