Wiadomości

 • Montaż nowej sygnalizacji świetlnej
  2023-06-02
  ZAKOPANE. We wtorek i środę - 6 i 7 czerwca br. w godz. od 9:00 do 22:00 z uwagi na montaż nowej sygnalizacji świetlnej wystąpią czasowe utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniach Al. 3 Maja – ul. Kościuszki oraz ul. Tetmajera - ul. Zamoyskiego – ul. Witkiewicza - ul. Krupówki (Watra).
 • List Otwarty w sprawie budowy południowej obwodnicy Nowego Targu
  2023-06-02
  Inż. budownictwa drogowego Robert Duda, członek Miejskiej Komisji Urbanistycznej przesłał nam list otwarty, w którym szczegółowo analizuje problem poprowadzenia południowej obwodnicy Nowego Targu. Szuka rozwiązań, pokazuje alternatywne rozwiązania oraz apeluje do władz Miasta "o dopilnowanie aby interesy miasta zostały uwzględnione" raz o "zmianę obecnej niefortunnej lokalizacji strefy relaksu", a do mieszkańców "o rzeczową i merytoryczną dyskusję".
 • Znamy nominowanych do Nagrody Literackiej Zakopanego
  2023-06-02
  ZAKOPANE. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Stefana Żeromskiego Bożena Gąsienica ogłosiła listę autorów nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej. Spośród 11 książek wybrano 4.
 • Remont budynku magistratu musi poczekać
  2023-06-02
  NOWY TARG. Ogłoszono i unieważniono dwa postępowania na wykonanie prac remontowych części pomieszczeń i fragmentów stref korytarzowych w budynku nowotarskiego Urzędu Miasta.
 • ZNANY CENIONY NEUROLOG DZIECIĘCY JUŻ W ALLMEDICA W ZAKOPANEM (art. sponsorowany)
  2023-06-02
  Neurologia dziecięca jest jednym z działów neurologii ogólnej. Odgrywa szczególną rolę, gdyż jej pacjentami są osoby w wieku do 18 lat. Neurologia dziecięca obejmuje choroby wynikające z wad rozwojowych uwarunkowanych genetycznie czy będących następstwem patologicznej ciąży, zaburzeń okołoporodowych czy powikłanego porodu.
 • Ćwiczenia ratunkowe w ekstremalnych warunkach (zdjecia)
  2023-06-02
  Ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR oraz pracownicy Pienińskiego Parku Narodowego wzięli udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa jaskiniowego.
 • Weekend pod znakiem pielgrzymek
  2023-06-02
  W sobotę rusza doroczna Piesza Pielgrzymka "Sursum Corda" a w niedzielę - Samochodowa i Motocyklowa Pielgrzymka Strażaków z Zakopanego do Ludźmierza.
 • Archeolog i konserwator zabytków interweniują w sprawie posadzonego na Rynku drzewa (zdjęcia)
  2023-06-02
  NOWY TARG. Dziś na Rynku odbyła się wizja lokalna z udziałem archeologa, konserwatora zabytków oraz pracowników Urzędu Miasta. Powodem było drzewo zasadzone kilka tygodni temu na stanowisku archeologicznym.
 • Skate park przy ul. Sikorskiego za 3 mln
  2023-06-02
  NOWY TARG. Obok miasteczka rowerowego i pump tracka przy ul. Sikorskiego - powstać ma skate park.
 • Stypendyści z Czarnego Dunajca wyjechali na Mazury (zdjęcia)
  2023-06-02
  Najzdolniejsi uczniowie z Miasta Gminy Czarny Dunajec pojechali do Węgorzewa - w ramach wymiany młodzieżowej partnerskich samorządów.
 • TOPR zawiesza komunikaty lawinowe
  2023-06-02
  Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zawiesiło wydawanie komunikatów lawinowych do czasu pojawienia się nowych opadów śniegu powodujących zagrożenie.
 • Zabawa dla dzieci sfinansowana przez przedsiębiorców (zdjęcia)
  2023-06-02
  Ponad tysiąc uczniów z powiatów tatrzańskiego, nowotarskiego i limanowskiego uczestniczyło w 17. edycji pikniku Przedsiębiorcy Podhala, Spisza i Orawy Dzieciom, który tradycyjnie odbył się w Rodzinnym Parku Rozrywki i Edukacji Rabkoland w Rabce-Zdroju. Organizatorem wydarzenia był Andrzej Gut-Mostowy.
 • Są chętni na prowadzenie rynkowej kawiarenki
  2023-06-02
  NOWY TARG. Na ogłoszony przetarg wpłynęły trzy oferty.
 • Pieniądze dla rodziny zmarłego strażaka
  2023-06-01
  Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego zdecydowali, że przeznaczą 40 tys. z budżetu województwa na wsparcie rodziny zmarłego na służbie strażaka z Murzasichla. Strażak zmarł w wyniku obrażeń odniesionych w pożarze, który miał miejsce 14 kwietnia.
 • Milion dla szpitala w Nowym Targu
  2023-06-01
  Milion złotych przekazał Sejmik Województwa Małopolskiego dla Oddziału Neurochirurgii Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu.
 • Droga gotowa
  2023-06-01
  Dziś zakończą się roboty drogowe na ul. Droga do Olczy. Od jutra droga będzie całkowicie przejezdna - poinformował późnym popołudniem Urząd Miasta w Zakopanem.
 • Plany zagospodarowania przestrzennego na ukończeniu
  2023-06-01
  Na sesji Rady Gminy Łapsze Niżne padło pytanie o plan zagospodarowania dla Łapsz Niżnych.
 • Alejka z patronem
  2023-06-01
  Jedna z głównych alejek w Parku Zdrojowym otrzymała patrona. Decyzją Rady Miejskiej w Rabce-Zdroju będzie nosić nazwę "Aleja Kadenów".
 • 34-latka chciała skoczyć z komina nieczynnej kotłowni w Nowym Targu
  2023-06-01
  NOWY TARG. Po północy dyżurny nowotarskiej komendy otrzymał zgłoszenie od rodziny 34-letniej kobiety, która chciała targnąć się na swoje życie. Dyżurny natychmiast nawiązał kontakt telefoniczny z 34-latką. Kobieta nie chciała jednak rozmawiać i rozłączyła się. Nie odbierała już kolejnych połączeń.
 • Super atrakcja w Ochotnicy Dolnej. 4 czerwca otwarcie Parku Rozrywki (zdjęcia)
  2023-06-01
  4 czerwca, podczas Gminnego Dnia Dziecka, odbędzie się oficjalne otwarcie Parku Rozrywki w Ochotnicy Dolnej.